Sprendžiant kelio servituto nustatymą žemės sklype, kuris nuosavybės teisėmis priklauso Lietuvos Respublikai, dalyvauja Nacionalinė žemės tarnyba prie Aplinkos ministerijos, kaip žemės patikėtinis.
Atstovauta ieškovei, kuri siekė savo sklypui privažiavimo per valstybei priklausantį žemės sklypą. Valstybei priklausantis žemės sklypas buvo išnuomotas juridiniam asmeniui, kuris, kaip ir Nacionalinė žemės tarnyba, kategoriškai prieštaravo kelio servituto nustatymui.
 
Sprendžiant ginčą buvo apsvarstyti visi galimi į ieškovės sklypą įvažiavimo būdai, parengti projektiniai pasiūlymai tam atvejui, jeigu nebūtų nustatytas kelio servitutas ir išvažiuojama tiesiai į gatvę. Šiuo atveju gatvė yra miesto centre, nustatyti greičio apribojimai, todėl į jos patekimą be servituto, pagal savivaldybės reikalavimus, būtina greitėjimo-lėtėjimo juosta. Norint įrengti tokią greitėjimo – lėtėjimo juostą, būtų privaloma parengti ir įgyvendinti gatvės rekonstrukcijos projektą, atlikti projekto, įvažos įrengimo ekspertizes, saugaus eismo auditą, numatyti papildomus avaringumą mažinančius sprendinius, taip pat būtini inžineriniai geodeziniai, geologiniai, specialieji esamos dangos konstrukcijos tyrimai ir pan. Visam projektui įgyvendinti paskaičiuota kainos sąmata, kuri sudarė itin ženklią sumą (apie 38 000 Eur). Svarbu ir tai, kad projektų derinimas, leidimo gavimas priklauso nuo savivaldybės sprendimų.
 
Įdomu, kad byloje savivaldybė pateikė tris skirtingas išvadas, kuriose pati sau prieštarauja. Byla du kartus iš apygardos teismo grąžinta nagrinėti į pirmos instancijos teismą. Nepaisant visų argumentų, skaičiavimų, projektinių pasiūlymų, įrodymų, išvadų, Nacionalinė žemės tarnyba, kategoriškai nesutiko su kelio servitutu. Pastaroji institucija palaikė trečiojo asmens (sklypo nuomininko) poziciją, nors jis sklype nevykdė jokios veiklos ir apsimestinai pateikė projektą, pagal kurį sklypas turėtų būti užstatytas.
 
Galiausiai teismas patenkino advokatės Dalios Averkienės atstovautos ieškovės ieškinį ir nustatė kelio servitutą būtent valstybei priklausančiame sklype, kad ieškovė galėtų patekti į savo sklypą be papildomos greitėjimo-lėtėjimo juostos įrengimo.